Hradec Králové
18.-22. října 2016

Mezinárodní hudební festival

Jazz Goes to Town

Umělci Seznam

Galerie

Video

Foto

O festivalu

Prestižní hudební přehlídka mezinárodní festival Jazz jde městem / Jazz Goes to Town pravidelně v pěti říjnových dnech přináší do klasických hudebních sálů i na méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové jazz ve všech jeho podobách.

Dramaturgie festivalu, který se letos uskuteční od 18. do 22. října, vedle sebe představí špičkové tuzemské i zahraniční umělce, nové jazzové projekty i začínající hudebníky. 22. ročník chce i nadále uchovat vysokou úroveň této hudební události a chce zprostředkovat široké spektrum jazzového umění obyvatelům města i jeho návštěvníkům. Rozmanitost jazzových stylů, fúze s dalšími uměleckými obory a tematicky zaměřeným doprovodným programem, jsou tím, co činí podzimní atmosféru v Hradci Králové něčím neopakovatelným a přitažlivým.

Program festivalu je  rozmístěn na nejrůznějších místech centra Hradce Králové. Interpreti vedle koncertních a divadelních sálů a hudebních klubů vystoupí i v barech a kavárnách, ale i netradičních industriálních či sakrálních prostorách. Jazz si budete moci vychutnat ve Studiu Beseda Klicperova divadla, artovém kině Bio Central či ve Studiu Divadla DRAK či na mnoha dalších neobvyklých místech.

 
 

Pro média

Tiskové zprávy, obrazový materiál a další materiál naleznete níže k dispozici ke stažení. 

Pro podrobnější informace o programu či v případě zájmu o  rozhovor s interprety či pořadateli festivalu, novinářské akreditace, navázání mediálního partnerství a jiné kontaktujte zdenek.konecny@jgtt.cz / +420 608 740 469.

Termín tiskové konference k 22. ročníku mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem bude upřesněn.

 


Můžeš tomu říkat, jak chceš - rozhovor Petra Slabého s Peterem Brötzmannem

Výraz „živoucí legenda“, který bývá v souvislosti s německým saxofonistou a klarinetistou Peterem Brötzmannem často používán, je v tomto případě trochu zavádějící. Jeho hlavní devizou totiž je, že se neustále vyvíjí a svoje hudební cítění přetavuje v různých konstelacích do nejroztodivnějších poloh, i když nezapře svůj specifický zvuk. Je spíš věrozvěstem evropského a potažmo celosvětového free jazzu v jeho transformacích. V říjnu 2016 jsme měli možnost uvítat tohoto fenomenálního hudebníka na Jazz Goes To Town v triu spolu s trombonistou Stevem
Swellem a bubeníkem Paalem Nilssenem-Lovem.

download

Obrazový materiál

Fotogalerie interpretů stávajícího ročníku a ilustrační fotografie z přechozího ročníku festivalu v tiskové kvalitě naleznete zde.

Logo festivalu

Logotyp festivalu naleznete zde.

download

Novinářské akreditace

Novinářské akreditace si prosím rezervujte do 17.10.2016. Součástí je taktéž ubytování se snídaní. Podrobnosti Vám rádi sdělíme na uvedených kontaktech.

 

 

Kontakt

dramaturg festivalu

zdenek.zavodny@jgtt.cz

ředitelka

barbora.holanova@jgtt.cz
+420 720 312 000

zvuk a technické zajištění festivalu

zdenek.charvat@oldservis.cz