Hradec Králové
18.–22. října 2016

Mezinárodní hudební festival

Jazz Goes to Town

KOUPIT VSTUPENKY

Program

18:00

Actual Tendencies
Restaurant Černý kůň

Profily umělců: Actual Tendencies
19:00

Between The Lines
NOCZ + Iva Bittová

Klicperovo divadlo – Studio Beseda

Ojedinělý komorní jazzový projekt Between The Lines trojice předních osobností tuzemského současného jazzu s přesahy do vážné hudby, improvizace i worldmusic.
+
Norsko-český kvartet NOCZ se světově respektovanou houslistkou, zpěvačkou a skladatelkou Ivou Bittovou balancující na pomezí moderního jazzu a volné improvizace.

Profily umělců: Between The Lines, NOCZ + Iva Bittová
18:00

VB Experiment
Hostinec U Kohouta

Profily umělců: VB Experiment
19:00

Talent Transport
Mike Parker's Trio Theory

Studio Divadla Drak

Nadžánrové bratislavské trio Talent Transport s originální a intenzivní jazzovou fúzí plnou různorodých nálad, neočekávaných odboček, rozmanitých barev a hlubokých emocí. Mike Parker's Trio Theory se skvělou rytmikou, které svůj projev staví na ryzí energii rocku, citlivosti klasiky, pestrosti avantgardy a rytmu a harmonii moderního jazzu.

 
Profily umělců: Talent Transport, Mike Parker's Trio Theory
18:00

Milli Janatková Trio
Artičok

Více na stránkách Artičoku zde.

Profily umělců: Milli Janatková Trio
19:00

E Converso + Kvintesence Quartet
Peter Brötzmann / Steve Swell / Paal Nilssen-Love

Bio Central

Unikátní komponovaně-improvizační suita Michala Wróblewského Workohology pro smyčcový kvartet Kvintesence a jazzový E Converso.
+
Živoucí legenda světového freejazzu a guru evropské hudební improscény, německý saxofonista a klarinetista Peter Brötzmann s mezinárodním triem. Letos pětasedmdesátiletý hudebník vystoupí exkluzivně na festivalu Jazz Goes to Town.

Profily umělců: E Converso + Kvintesence Quartet , Peter Brötzmann / Steve Swell / Paal Nilssen-Love
22:00

jam session
Café Náplavka

Profily umělců: jam session
19:00

Jaromír Honzák Quintet
Live Foyn Friis Quintet
New Rotterdam Jazz Orchestra & Anton Goudsmit

Bio Central

Česká premiéra třináctičlenného nizozemského bigbandu New Rotterdam Jazz Orchestra v čele s virtuózním jazzovým kytaristou Antonem Goudsmitem. Jeden z vrcholů programu letošního JGTT.
+
Jaromír Honzák Quintet nejvýznamnějšího českého jazzového basisty, který nepřestává hledat nové hudební výzvy a cesty.
+
Hvězda skandinávského jazzového vokálu 21. století a miláček hudebních kritiků – mladá norská zpěvačka Live F. Friis s mezinárodním kvartetem.
 

 
Profily umělců: Jaromír Honzák Quintet, Live Foyn Friis Quintet, New Rotterdam Jazz Orchestra & Anton Goudsmit
23:00

jam session
Café Náplavka

Profily umělců: jam session
14:00

Anton Goudsmit: Masterclass
Studio Divadla Drak

Masterclass vynikajícího nizozemského kytaristy a skladatele Antona Goudsmita. Unikátní možnost pro studenty hry na kytaru všech žánrů setkat se s hvězdou nizozemské jazzové kytary a získat inspiraci pro vlastní hudební rozvoj. 

Cena 300/700 Kč, REZERVACE NUTNÁ

Profily umělců: Anton Goudsmit: Masterclass
17:00

Cécile Boiffin: Time for marimba
Sbor kněze Ambrože

Sólový koncert pro marimbu a hlas francouzské skladatelky, perkusistky a hráčky na marimbu v akusticky jedinečném prostoru Sboru kněze Ambrože od architekta Josefa Gočára.

 
Profily umělců: Cécile Boiffin: Time for marimba
19:00

Made To Break
Hildegard Lernt Fliegen

Filharmonie Hradec Králové

Exkluzivní koncert mezinárodního kvartetu Made To Break, který buduje mosty mezi jazzovou improvizací, elektronickou hudbou, funkovými a reggae groovy i soudobou vážnou hudbou.
+
Exkluzivní koncert švýcarského sextetu Hildegard Lernt Fliegen v čele s fenomenálním vokalistou A. Schaererem představuje hudební senzaci, která vám otevře úplně nové hudební horizonty.

 

 

Profily umělců: Made To Break, Hildegard Lernt Fliegen
22:30

Sons Of Kemet
Novákovy garáže

Britská jazzová superstar současnosti, která navrací jazz k jeho africkým kořenům. Kapela, ve které se sešli členové slavných Polar Bear nebo Acoustic Ladyland poprvé v ČR! Závěrečný koncert festivalu v unikátním industriálním prostoru bývalé autodílny, v objektu Novákových garáží, který bude pro veřejnost zpřístupněn pouze pro tuto příležitost.

 
Profily umělců: Sons Of Kemet
23:59

Gudha
Café Náplavka

Profily umělců: Gudha

Umělci Seznam

Galerie

Fotogalerie

Videa

O festivalu

Prestižní hudební přehlídka mezinárodní festival Jazz jde městem / Jazz Goes to Town pravidelně v pěti říjnových dnech přináší do klasických hudebních sálů i na méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové jazz ve všech jeho podobách.

Dramaturgie festivalu, který se letos uskuteční od 18. do 22. října, vedle sebe představí špičkové tuzemské i zahraniční umělce, nové jazzové projekty i začínající hudebníky. 22. ročník opět připravuje kulturní neziskovka kontrapunkt, která chce i nadále uchovat vysokou úroveň této hudební události a chce zprostředkovat široké spektrum jazzového umění obyvatelům města i jeho návštěvníkům. Rozmanitost jazzových stylů, fúze s dalšími uměleckými obory a tematicky zaměřeným doprovodným programem, jsou tím, co činí podzimní atmosféru v Hradci Králové něčím neopakovatelným a přitažlivým.

Program festivalu je  rozmístěn na nejrůznějších místech centra Hradce Králové. Interpreti vedle koncertních a divadelních sálů a hudebních klubů vystoupí i v barech a kavárnách, ale i netradičních industriálních či sakrálních prostorách. Jazz si budete moci vychutnat ve Studiu Beseda Klicperova divadla, artovém kině Bio Central či ve Studiu Divadla DRAK. Letošní ročník festivalu vyvrcholí v sobotu v koncertním sále Filharmonie Hradec Králové a v ojediněle zpřístupněných Novákových garážích.

 
 

Pro média

Tiskové zprávy a obrazový materiál naleznete níže k dispozici ke stažení. 

Pro podrobnější informace o programu či v případě zájmu o  rozhovor s interprety či pořadateli festivalu, novinářské akreditace a jiné kontaktujte zdenek.konecny@jgtt.cz / +420 608 740 469.

Tisková konference k 22. ročníku mezinárodního festivalu Jazz Goes to Town / Jazz jde městem s účastí ředitelky kontrapunkt z.s., dramaturga festivalu a pořadatelského týmu  proběhne v Hradci Králové dne 27.9.2016 od 11 hodin v Náplavka café & music bar na adrese Náměstí 5.května 835, Hradec Králové.  Jste srdečně zváni.

 


Novinářské akreditace

Novinářské akreditace si prosím rezervujte do 17.10.2016. Součástí je taktéž ubytování se snídaní. Podrobnosti Vám rádi sdělíme na uvedených kontaktech.

 

 

Obrazový materiál

Fotogalerie interpretů stávajícího ročníku a ilustrační fotografie z přechozího ročníku festivalu v tiskové kvalitě naleznete zde.

Logo festivalu

Logotyp festivalu naleznete zde.

download

Kontakt

ředitelka kontrapunkt, z. ú.

martina.erbsova@jgtt.cz

dramaturg festivalu

zdenek.zavodny@jgtt.cz

koordinátorka festivalu

barbora.holanova@jgtt.cz
+420 720 312 000

média a propagace

zdenek.konecny@jgtt.cz
+420 608 740 469

online komunikace

karolina.planickova@jgtt.cz

zvuk a technické zajištění festivalu

zdenek.charvat@oldservis.cz

výkonná produkce

andrea.molicova@jgtt.cz

webmaster

svoboda.adam@jgtt.cz